Pôžička pre nezamestnaných výhodne!

Aj v prípade, že ste nezamestnaný, tak Vám niektoré nebankové spoločnosti požičajúUž niekoľko mesiacov sa vám nedarí nájsť prácu, napriek tomu, že rozposielate životopisy, kde sa dá a odpovedáte na každé ponuky práce? Vaše úspory sa vám pomaly míňajú a štátne príspevky nepostačujú na vyplatenie neočakávaných výdavkov? To, že ste nezamestnaný už nepredstavuje pre všetky pôžičkové inštitúcie hendikep, pretože niektoré spoločnosti poskytujú peniaze práve tejto kategórií ľudí, s názvom pôžičky pre nezamestnaných. Je dostupná skoro každému, kto spĺňa jediné fixné kritérium – byť plnoletý, a teda mať nad 18 rokov. Zaraďujeme ich medzi nebankové úvery, pretože ich poskytujú jedine nebankové spoločnosti. Ak by ste chceli o ne požiadať bankovú inštitúciu a boli by ste nezamestnaný, tak by ste so 100% neúspešnosťou obišli na prázdno. Teraz, aby ste vedeli, do čoho idete, povedzme si bližšie informácie.

Ihneď a do 24 hodín

Ak potrebujete peniaze skutočne veľmi rýchlo, typ s označením ihneď vám to zaistia. Ako je to možné? Pretože vám môže byť doručená už do 10 minút od schválenia žiadosti. Nazývame ich aj pôžičky pre nezamestnaných do 24 hodín, pretože to je maximálna doba, kedy vám môže byť, v prípade jej schválenia, doručená. Okrem rýchlej doby doručenia je rýchle aj vyhodnotenie žiadosti, pretože poskytovatelia si uvedomujú, že o peniaze žiadate preto, lebo je to urgentné.

Splatnosť takýchto pôžičiek je rádovo v týždňochVyhovie Vám…

Základnou otázkou je, koľko financií vám pôžičky pre nezamestnaných dokážu sprostredkovať. Závisí to od toho, koho sa rozhodnete o tento typ úveru požiadať. Spomedzi serióznych a overených spoločností sú to Ferratum, Pôžičkomat a XS. Vo všeobecnosti si môžete požičať do 30 do 500 eur. Pričom najvyššiu čiastku, teda 500 eur ponúka XS. S Ferratum a Pôžičkomatom si môžete požičať do 350 eur a okrem toho vám dajú takú akciu, pri ktorej si môžete požičať do 150 eur bezúročne. Táto ponuka však platí pre tých, ktorí si o pôžičku od týchto spoločností žiadajú po prvýkrát a ktorým bude žiadosť schválená. Okrem toho sa úroková sadzba pohybuje plus-mínus okolo 25%.

Majú takúto splatnosť…

Ďalší údaj, ktorý by mohol rozhodnúť o tom, od koho si pôžičku zoberiete, je doba splatnosti. Ponúkané nemenné maximum splatnosti je 3 mesiace a ponúka ho XS. S Ferratum máte možnosť splácať od 7 do 31 dní a s Pôžičkomatom od 5 do 15 dní. Ak by ste tesne pred ukončením doby splatnosti zistili, že nebudete môcť pôžičku splatiť, neotáľajte a okamžite sa spojte s poskytovateľom pôžičky pre nezamestnaných, aby ste sa dohodli o nasledujúcich krokoch. Väčšinou vám navrhnú odklad splátky, avšak táto služba môže byť spoplatnená. Stále je to ale lepšia alternatíva ako čakať na upovedomenie, ktoré vás môže vyjsť oveľa drahšie.

Máte zápis v registri?

Ak máte zápis v registri dlžníkov, nevadí, pretože na trhu s úvermi môžete nájsť už aj pôžičky pre nezamestnaných bez registra. Čo znamená mať zápis v registri dlžníkov? Znamená to to, že ste už mali nejaký úver, ale nesplácali ste ho včas, prípadne vôbec, čo zapríčinilo, že ste dostali záznam do registra dlžníkov o nesplácaní. Tento register si vedú ako bankové, tak aj nebankové spoločnosti. Banky na tento údaj nahliadajú na 99%, zatiaľ čo nebanková pôžička pre nezamestnaných bez registra nebude brať ohľad na tento údaj, hoci k nemu má prístup.

Nebankové spoločnosti Vám požičajú aj bez dokladovania príjmuMáte nízky, prípadne žiadny príjem?

Pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu vám jednoznačne zaručia, že nemusíte dokladovať príjem. Tento fakt je vhodný nielen pre nezamestnaných, ale aj pre tých, ktorých situácia znemožňuje hľadania vhodnej práce. Do tejto kategórie spadajú ženy na materskej, dôchodcovia, študenti, živnostníci… Jediné, čo od vás môžu sprostredkovatelia v žiadosti požadovať, je zadať váš približný čistý mesačný príjem, ktorý však v prípade pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu nebude nikto overovať a teda ho nemusíte ani dokladovať.

Bojíte sa o svoj majetok?

Nie každý si chce požičať peniaze aj za cenu ručenia. Pôžička pre nezamestnaných bez ručenia je destinovaná práve tej kategórii žiadateľov, ktorí chcú mať v živote aspoň jedinú istotu a neplánujú riskovať a založiť ju, prípadne založiť niečo iné ako protihodnotu v prípade nesplácania úveru. Bez ručenia je dostupná u všetkých troch poskytovateľov ihneď.

Ako možno požiadať?

Posledná vec, ktorá by vás mohla zaujímať je to, akým spôsobom o ňu možno požiadať. Keďže nebankové spoločnosti vo väčšine prípadov nemajú kamenné pobočky, nie je možné o nich požiadať osobne. Čo však môžete využiť, je buď telefonická žiadosť, online alebo sms pôžička pre nezamestnaných. Sms je prístupná len s Ferratum a potom s inými spoločnosťami, ktoré si však účtujú oveľa vyššie poplatky než napríklad online žiadosť. Tá patrí spolu s telefonickou k najrýchlejším spôsobom požiadania. Okrem toho rešpektuje vašu anonymitu, nemusíte nikam chodiť, s nikým sa rozprávať a dokonca o ňu môžete požiadať o hociktorej rannej či nočnej hodine. Z nášho pohľadu je online rozhodne najlepšia, čo sa týka žiadosti, rýchlosti jej vybavenia ako aj odosielania peňazí buď na účet (do 10 min) alebo šekom (do 4 dní). Ak by vás zaujala, využite služby webu, ktorý spolupracuje práve s tými nebankovými spoločnosťami, s ktorými sme vás vyššie oboznámili a ktoré patria k najvyužívanejším a najserióznejším inštitúciám.

Ak by ste mali predsa len viac otázok ohľadom pôžičky pre nezamestnaných, na ktoré ste nenašli odpoveď v našom článku, vrelo vám odporúčame skonzultovať túto stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *