Životná poistka uľahčí vaše dni

Takto ochránite celú svoju rodinu, vrátane detíKoľkým ľuďom vo vašom okolí sa prihodilo niečo, čo veľmi skomplikovalo ich súčasnosť a dlhodobo ich to postavilo do veľmi zložitej situácie? Máme na mysli zdravotné a existenčné aspekty bytia, ktoré si konkretizujeme o niečo nižšie. Ak by ste sa hlbšie zamysleli nad tým, aký je život vrtkavý, prídete na to, že životná poistka, ktorú môžete získať aj na zivotnapoistka.sk je to, čo by nemalo chýbať žiadnemu živiteľovi rodiny, prípadne jednotlivcovi, ktorý nikoho nemá a o ktorého by sa nemal kto postarať, ak by sa niečo nepríjemné prihodilo.

Online kalkulačka pre porovnanie cien

Mnohí tento produkt odpisujú hlavne z toho dôvodu, lebo je finančne náročný. To však nemusí byť pravda, ak viete, kde máte hľadať. Je možné, že ak vás oslovil nejaký finančný poradca alebo ste sa zastavili vy v nejakej pobočke, ceny neboli vôbec atraktívne. My by sme vám však chceli predstaviť nástroj, ktorý vám bezplatne zobrazí porovnanie cien životnej poistky viacerých poskytovateľov, a tým nástrojom je online kalkulačka.

Všetko to funguje úplne jednoducho. Otvoríte si hore uvedený stránku obyčajným klikom na ňu. Vyhľadáte si kalkulačku, ktorá sa nachádza hneď navrchu danej stránky, aby ste mali čo najpresnejšie porovnanie životnej poistky. Vypíšete niekoľko údajov, ktoré môžu výslednú cenu ovplyvniť, odošlete ho, samozrejme online, a potom už len čakáte. Väčšinou do niekoľkých sekúnd dostanete výsledky porovnania, a to buď priamo na danej stránke alebo vám budú odoslané mailom. Ak sa vám nejaká ponuka zapáči, môžete o ňu aj ihneď požiadať, a to opäť jednoduchým klikom na ňu.

Životná poistka online má nielen tú výhodu, že si môžete urobiť rýchle a bezplatné porovnanie cien pomocou kalkulačky, ale aj tú, že na vás nikto nenalieha, nepresviedča vás na jeho produkt a máte záruku tej najlepšej ceny a najlacnejšej ponuky. Nemusíte strácať čas tým, že si budete všetky ponuky zisťovať osobne. To by ste sa pripravili nielen o hodiny času, ale aj o chuť do uzatvorenia tohto produktu a z únavy by ste si zvolili niečo, čo by pre vás vôbec nemuselo byť výhodné.

Viaceré možnosti, no len jedna voľbaMnoho ponúk a vy sa neviete rozhodnúť?

Aj na to je stránka pripravená. Ak sa púšťate do porovnania online, asi neočakávate, že sa vám vybaví len jedna najlepšia životná poistka. Tá, ktorá je najlepšia, závisí od vás a od toho, čo reálne potrebujete. Pokiaľ však hľadáte najlacnejšiu ponuku, veľmi sa tam nedá špekulovať.

Ak teda hľadáte niečo špeciálnejšie a máte viac favoritov, najlepšie by bolo sa obrátiť na nezávislého odborníka, ktorý vám objektívne poradí, prečo si zvoliť tú a nie inú možnosť. Pomoc takého profesionála vám aj hore uvedená stránka ponúka a to úplne bezplatne. Ak sa chcete poradiť, ale nechcete využiť pomoc odborníka na hore uvedenej stránke, dbajte na to, aby váš poradca nebol zamestnancom konkrétnej poisťovacej spoločnosti.

Aký produkt si vybrať?

Možno sme mali začať predstavením toho, čo to vlastne tá životná poistka (ďalej aj ŽP) je. Viac-menej si všetci uvedomujeme, o čo ide, no aby sme to mali čierne na bielom, spresnime si tento výraz a charakterizujme si jeho jednotlivé typy.

Riziková ŽP

Za klasickú a základnú životnú poistku považujeme práve tú rizikovú. Vo svojej podstate zahŕňa len základné riziko, smrť. V prípade smrti poistenca je určitá, zmluvne stanovená suma vyplatená osobe prípadne osobám, ktorých na to určil. Vyššie sme spomenuli, že tento typ zabezpečenia je dôležitý hlavne pre živiteľov rodín, ktorí nemajú uložené peniaze niekde bokom, a ktorých smrť by znamenala zadlženie jeho detí alebo príbuzných všeobecne.  Málokto si totiž uvedomuje, že pohreb môže prekročiť aj niekoľko tisíc eur.

Pripoistenie iných udalostí

V živote však nastávajú aj iné situácie, ktoré vás môžu dostať na vedľajšiu koľaj, čím vy a vaša rodina, ak ju máte, stratí pravidelný príjem. V tom prípade je možné si tento základný produkt rozšíriť o tzv. pripoistenia, ktoré sa týkajú úrazu, choroby, invalidity, straty zamestnania, no v rámci tohto pripoisťovacieho produktu si môžete do zmluvy vložiť aj iných rizikových členov rodiny, akými sú napr. deti. Ak nastane nejaká z vyššie menovaných udalostí, poisťovňa vám bude vyplácať zmluvne stanovenú sumu buď postupne alebo naraz.

Sporenie cez životnú poistku?Životná poistka so sporením

Druhým produktom, ktorý sa skladá z iných dvoch rozdielnych produktov je životná poistka so sporením, ktorej porovnanie môžete získať taktiež online. Treba však počítať s tým, že suma, ktorú budete poisťovacej spoločnosti zasielať, bude o niečo vyššia, keďže sa bude rozdeľovať na poistnú a sporiacu zložku. Pristúpme teda ku charakteristike produktov so sporením. Rozlišujeme kapitálovú a investičnú ŽP.

Pokiaľ ste zástancom hesla „pomaly, ale iste“, potom je pre vás najvhodnejšia kapitálová ŽP, kde sú vaše vklady investované do bezpečných dlhopisov, ktoré vaše peniaze zhodnocujú pomaly, ale iste. Záruku zhodnotenia predstavuje aj tzv. TUM alebo technická úroková miera, čo je číslo v percentách, ktoré by vám malo ručiť daný ročný zisk. Jeho hodnotu upravuje štát.

Investičná ŽP je pre tých, ktorí si trh poznajú alebo si len myslia, že ho poznajú. Rozdiel oproti kapitálovej je v tom, že klient si sám určuje, kam sa jeho vklady investujú. Môže si zvoliť z troch stratégií: investovanie do akcií, do bezpečných dlhopisov alebo tieto dve stratégie skombinovať. Tento produkt však predstavuje isté riziko, pretože nikdy neviete, kedy nastane prudký prepad, v lepšom prípade nárast a poisťovacia spoločnosť vám žiaden zisk negarantuje.

Ak ste sa rozhodli pre životnú poistku so sporením, odporúča sa v tomto produkte zotrvať až do konca zmluvného obdobia, pretože jej predčasné ukončenie môže mať za následok vaše maximálne pohoršenie. Predtým, ako požiadate o zrušenie sa informujte o odkupnej hodnote tohto produktu, pretože ak ho budete chcieť zrušiť príliš skoro, ani zďaleka sa vám nevráti taká suma, akú ste investovali. Prvé mesiace resp. roky ste na nule resp. v sporiacom mínuse, pretože si poisťovne účtujú rôzne poplatky, ktoré vám odpočítavajú z vašich splátok resp. investícií. Preto odporúčame buď v tomto produkte zotrvať až do konca, alebo ho nekombinovať so životnou poistkou a obrátiť sa na spoločnosti, ktoré majú sporenie vo svojej povahe.

Životná poistka je produkt, ktorý by si mal obstarať každý živiteľ rodiny, čo vám dosvedčí aj tento článok a tú najlepšiu ponuku získate online pomocou kalkulačky na hore uvedenej stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *