Všetky výhodné pôžičky jedine cez internet

Pôžička od banky alebo nebankovej spoločnosti?Hľadáte vhodné pôžičky? Ale neviete na koho sa obrátiť? Prípadne, potrebujete úver, ale neviete, ktorý by bola pre vás ten najlepší? V tomto texte si povieme všetko, čo by mohlo pri výbere zavážiť. Začnime vysvetlením pojmu „pôžička“. Je to služba, pri ktorej jedna strana poskytne nejakú vec druhej strane po určitú dobu. Táto doba je vopred určený termín, ktorý uvádza, kedy najneskôr má byť požičaná vec vrátená. V súčasnom kontexte sa vzťahuje hlavne na finančnú sféru. To znamená, že aj v tomto texte sa budeme venovať finančným pôžičkám, a teda úverom. Každý úver sa spája s vyššou splatenou sumou. Splatená suma sa navyšuje o úrokovú sadzbu, ktorej výška sa pohybuje podľa toho, od koho žiadate peniaze, koľko žiadate, ale aj od toho, aký typ dlžoby žiadate. Osoba, ktorá žiada úver a ktorej je úver, po splnení podmienok, schválený, sa stáva dlžníkom. Osoba, ktorá úver sprostredkováva sa nazývate veriteľom. Veriteľ môže byť banková alebo spoločnosť, ale aj súkromná osoba. Priblížme si trošku bankové a nebankové pôžičky.

Peniazomat Vám poskytuje bankové aj nebankové pôžičkyBankové a nebankové

Nie je žiadnou novinkou, ak povieme, že ľudia sa v tomto biznise prikláňajú a viac dôverujú práve bankovým spoločnostiam. V súčasnej dobe sú však v kurze aj nebankové pôžičky, pretože sú dostupnejšie oveľa širšiemu okruhu žiadateľov, keďže ich môžu získať za oveľa jednoduchších podmienok. Tento fakt sa netýka len nižších súm, ale aj tých s vyššími, klasickými sumami. Napriek tomu, že sú nebankové dostupnejšie, žiadatelia by sa nemali nechať zmiesť zdanlivo dôveryhodnými spoločnosťami, a pri každej príležitosti si ich preverovať. Môžu tak urobiť na stránke Národnej banky Slovenska, kde si vyhľadajú zoznam licencovaných spoločností alebo si jednoducho vyhľadajú názory zainteresovaných neovplyvnených a objektívnych spotrebiteľov.

Všetky druhy pôžičky vám sprostredkuje aj istý web. Je to internetová stránka, ktorá vám umožňuje úvery online. Spolupracuje len so serióznymi, licencovanými a overenými bankovými a nebankovými poskytovateľmi, čiže ak zájdete na túto stránku, nemusíte už strácať čas s kontrolovaním jednotlivých licencií. Okrem toho si na nej môžete naštudovať informácie o jednotlivých spoločnostiach a na základe toho si vybrať, ktorú sa rozhodnete požiadať o finančnú pomoc, prípadne takú, ktorá je vám vo vašej súčasnej situácii čo najdostupnejšia.

Spomedzi bankových spoločností môžete o financie požiadať napríklad VÚB, Zuno, Poštovú banku, Slovenskú sporiteľňu, mBank, Sberbank… Výhodné nebankové produkty vám poskytujú spoločnosti Home Credit, Ferratum, Pôžičkomat, Profi credit, Provident, Cetelem, Quatro, Slovenská požičovňa…Všetkých týchto poskytovateľov a ešte aj mnohých ďalších môžete požiadať priamo na stránke.

Aké typy možno požiadať?

Ak hovoríme o finančnej pôžičke, nemáme na mysli jeden konkrétny produkt, pretože zahŕňajú viacero produktov. Vo všeobecnosti však delíme pôžičky podľa toho, akú dobu splatnosti nám poskytujú: krátkodobé a dlhodobé.

  1. Potrebujete požičať malú sumu?Krátkodobé

Krátkodobé pôžičky sú také, ktorých splatnosť trvá krátku dobu. Môže to byť niekoľko dní, maximálne mesiacov. Vo všeobecnosti je minimálna doba splatenia 5 dní a maximálna 84 mesiacov. Krátkodobé sú vhodné pre každých žiadateľov, ktorí potrebujú financie od 20 eur, no dokážu uspokojiť aj tých náročnejších, a to s ponukou 6 000 eur. Krátkodobé sú dostupné u bankových aj nebankových poskytovateľov a môžeme ich rozdeliť na pôžičky ihneď a na rýchle.

a, ihneď

Je to najrýchlejšej typ pôžičky ihneď vôbec. Zaraďujeme ich medzi nebankové, pretože sú poskytované výhradne nebankovými spoločnosťami. Ich hlavnou výhodou je, že vám dokážu poskytnúť peniaze už do 10 minút od schválenia vašej žiadosti. Rýchlosť podania žiadosti, ako aj doba vyhodnotenia žiadosti sú veľmi rýchle. Dokážu vám prilepšiť až do 500 eur, pričom vám ponúkajú dobu splatnosti až 3 mesiace. 500 eur na 3 mesiace môžete mať s XS. Ak vám stačí menšia suma – do 350 eur, s kratšou dobou splatnosti – do 31 dní, využite služby spoločností Ferratum a Pôžičkomat. Tie vám okrem iného ponúkajú aj možnosť bezúročnej pôžičky, to znamená, že namiesto 20% úroku z požičanej sumy zaplatíte 0% = splatíte len toľko, koľko ste si požičali. Táto ponuka je však aktuálna len pre tých žiadateľov, ktorým je úver cez tieto spoločnosti schválený po prvýkrát.

b, rýchle

Rýchle pôžičky sú opäť výborným produktom hlavne pre tých, ktorí potrebujú peniaze rýchlo, no nie až tak rýchlo ako pri podtype ihneď, pretože rýchle  vám dokážu zabezpečiť požadovanú sumu približne do jedného týždňa. Ich výhodou je, že s nimi môžete požiadať o sumu až do 6 000 eur a splácať ju môžete až 84 mesiacov. Ponúkajú ich ako bankové, tak aj nebankové spoločnosti, no musíte počítať s tým, že u bankových bude potrebné viacero dokladovaní. Úrokové sadzby jednotlivých tohto typu sa pohybujú od 20 do 30% a vo všeobecnosti neponúkajú akcie v podobe odpustenia úrokov.

V rámci krátkodobých sú dostupné aj pôžičky bez dokladovania príjmu, bez ručenia, bez registra, bez dokladovania účelu, pre nezamestnaných, či pred výplatou. Väčšina z týchto menovaných podtypov je možná jedine pri type ihneď a niektoré u rýchlych.

  1. Dlhodobé

Dlhodobé pôžičky sú také, ktoré ponúkajú veľmi dlhú dobu splatnosti. Pohybuje sa od niekoľkých rokov až po desiatky rokov. Ponúkané maximum však býva 30 rokov. Ponúkajú ich bankové, aj nebankové subjekty, avšak vyššie sumy môžete požiadať u bankových sprostredkovateľov. Nebankové pôžičky sú dostupné do výšky 100 000 eur, bankové môžu presiahnuť aj niekoľkonásobok tejto sumy, ale samozrejme za oveľa zložitejších podmienok. Čo sa týka jednotlivých produktov, tak tie sa stále vylepšujú, aby boli ľuďom čoraz viac atraktívnejšie. Čo ľudí láka a čo ich ovplyvňuje v rozhodovaní je výška úrokovej sadzby. Úrok pri nebankových úveroch je už skoro taký výhodný, a v niektorých prípadoch aj výhodnejší než pri bankových. Bez problémov môžete nájsť aj v nebankových spoločnostiach úrokové ponuky, ktoré sú nižšie ako 10%.

Americká pôžička

Špeciálnym typom dlhodobých úverov je americká pôžička. Cieľom žiadateľov, ktorí vyhľadávajú tento typ je nedokladovať príjem. Mnohokrát sú schválené aj tým žiadateľom, ktorí majú zápis v registri dlžníkov alebo novo začínajúcim podnikateľom. Americká pôžička ale požaduje založenie nehnuteľnosti (môže byť aj nehnuteľnosť tretej osoby).

Refinancovanie úveru ušetrí stovky eúrRefinancovanie úveru

Medzi dlhodobé pôžičky zaraďujeme aj refinancovanie úveru. Refinancovanie úveru je nedávno vzniknutý produkt, ktorého cieľom je spojiť všetky vaše existujúce úvery do jedného, s lepším úrokom, s lepšími splátkami, s lepšou dobou splatnosti. Celkovo by malo byť refinancovanie úveru výhodnejšia alternatíva viacerých už existujúcich úverov. Pri rozhodovaní sa o refinancovaní treba prihliadať na viacero faktorov, resp. poplatkov, ktoré s ním sú spojené, a ktoré môžu ovplyvniť celkovú výhodnosť refinancovania úveru.

Úverová kalkulačka

Ak by ste si chceli overiť výhodnosť pôžičky, o ktorú sa zaujímate, je vám k dispozícii špeciálny internetový nástroj, a tým je úverová kalkulačka. Úverová kalkulačka je dostupná skoro na každej stránke poskytovateľa a obsahuje také údaje, ako výška požičanej sumy, doba splatnosti, výška úroku, RPMN (ročná percentuálna miera nákladov je číslo v percentách, ktoré určuje koľko percent preplatíte zo sumy za jeden rok, pričom zahŕňa aj úrokovú sadzbu) a celková preplatená suma. Pomocou kurzoru si môžete presne vypočítať všetky preplatky, dobu splatnosti a iné údaje, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť o výhodnosti pôžičky.

Ako možno o ne najlepšie požiadať?

Na požiadanie sú vám vo všeobecnosti dostupné štyri spôsoby: internet, sms správy, telefonát a osobné stretnutie.

Pôžičky online patria k najanonymnejšiemu spôsobu požiadania. Z pohodlia domova môžete o akejkoľvek hodine požiadať skutočne rýchlo o úver, ktorý vám najviac vyhovuje. Nebankové firmy môžete žiadať o vyššie sumy. Ak by ste chceli vyššie sumy cez banku, bude potrebné osobné stretnutie.

Sms pôžičky patria k pomalšiemu spôsobu, pretože ich vybavovacia doba trvá minimálne 4 dni. Okrem toho si niektorí poskytovatelia určujú veľmi vysoké poplatky za sprostredkovanie. Výhodou však je, že nepotrebujete prístup k internetu, aj keď niektorí poskytovatelia žiadajú online registráciu pred podaním žiadosti.

Telefonické pôžičky patria k rýchlemu vybaveniu, pretože zavoláte priamo poskytovateľovi a prostredníctvom jeho pracovníkov sa môžete opýtať na všetko, čo je pre vás dôležité. Pracovník vám niekedy aj hneď povie, či na požadovanú sumu máte nárok alebo nie.

Pôžičky prostredníctvom osobnej žiadosti sú stále veľmi rozšírené. Žiada si to však váš čas počas otváracích hodín pobočky. Výhodou je, že ste opäť priamo v spojení s pracovníkom a môžete sa ho priamo opýtať na všetky veci, ktoré vám vŕtajú v hlave.

Splácať môžete aj bankovým prevodomSplácanie

Medzi najdôležitejší moment patrí splatenie. Splatenie je príjemné ako pre veriteľa, tak aj pre dlžníka, keďže sa zbaví dlžoby. Horšie to je v prípade, ak peniaze na splatenie na konci vopred určeného termínu nemá. Vtedy by mal čo najskôr kontaktovať poskytovateľa, aby mu nenaúčtoval vysoké penále a dohodnúť sa na nasledujúcich krokoch. Väčšinou je navrhnutý odklad splátky, ktorý však býva spoplatnený. Bez poplatku býva pri vyšších pôžičkách, ktorých doba splatnosti presahuje dobu jedného roka.

Vo všeobecnosti môžete využiť tieto spôsoby splácania: šek, bankový prevod alebo priamy vklad na účet banky. Avšak aj tieto spôsoby si radšej preverte, pretože nie všetci poskytovatelia umožňujú tieto 3 spôsoby. Niektorí vyslovene zakazujú napríklad šeky.

Úvery sú veľmi obšírna téma a v tomto článku sme sa vám snažili poskytnúť skutočne len základné informácie. Ak by ste však potrebovali niečo komplexnejšie, pôžičky sú centrálnou témou článku http://www.wikihow.com/Get-a-Loan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *